Eva Solo
Oljeflaska droppfri 25 cl
{{ChosenStore.displayName}}
{{ChosenStore.address}}, {{ChosenStore.city}}
{{ChosenStore.openingWeekdays}} ({{ChosenStore.openingSaturday}})
Butiker i närheten
{{store.displayAreaName}}
{{GetStock(store.lindbakLoyaltyStoreId)}} stk.
Egenskaper
Art.nr: 567680
Många gillar att göra sin egen dressing och då är det en fördel att ha rätt utrustning. Med Eva Solo dressingshaker kan du både göra och servera din dressing, och om det blir något över sätter du bara på den medföljande proppen och ställer in shakern i kylen. Proppen gör att dressingen inte tar smak av andra saker i kylskåpet.
Dressingshakerns droppfria hällpip ser till att dressingen hamnar i salladen och inte på bordet.
Shakern är enkel att använda: fyll på, skaka ordentligt och servera. Det är en produkt som kan användas till att göra dressingen i men som också är så elegant att du gärna kan ställa fram den på bordet.
Eva Solo dressingshaker är tillverkad i borosilikatglas och tål både varma och kalla vätskor. Den går därför att använda i mikrovågsugnen, men kom ihåg att ta av pipen under tiden. Den droppfria hällpipen är tillverkad i rostfritt stål med silikon och proppen är av silikon.
Volym: 0,25 L
Samtliga delar tål maskindisk.

Produktinformation
- Varumärke
- Eva Solo
- Produktkategori
- Oljeflaska och dressingshaker
- EAN
- 5706631023580
Varumärket
Danska designföretaget Eva Solo designar och skapar heminredningsartiklar med funktion och vacker design. Kollektionerna från Eva Solo är prisbelönta och populära världen över.